YOUR POWER SYSTEM INTEGRATOR™

14. ročník konference PRONIX „BEZPEČNOST NAPÁJENÍ 2018“ uzavřen

Ve středu 16. 5. 2018 se v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích uskutečnil již 14. ročník odborné konference PRONIX s názvem BEZPEČNOST NAPÁJENÍ 2018. Program byl věnován novinkám a trendům v oblasti systémů záložního napájení, ale i hrozbám souvisejícím s výpadky elektrické energie a s tzv. blackoutem. Nové technologie představil PRONIX v oblasti systémů UPS, Li-Ion baterií nebo speciálních bezpečnostních nástřiků odolných vůči útokům a destrukcím. Účastníci měli také možnost shlédnout několik případových studií, mezi které patřila i ta k právě probíhající výstavbě datového centra pro skupinu ČEZ v Tušimicích.

Nabitý program letošní konference přilákal, i přes deštivé počasí, dosud největší počet účastníků v historii této akce. Program, jako již tradičně, zahájila výkonná ředitelka společnosti PRONIX Lenka Frydrychová. Připomenula stěžejní momenty společnosti za uplynulý rok, poděkovala zákazníkům a partnerům za přízeň a spolupráci a nastínila plány pro nejbližší období.

Odborný program přednášek otevřel Ing. Jiří Hradecký s tématem hrozeb souvisejících s výpadky elektrické energie v Praze a ČR. Téma blackoutu patřilo mezi nejzajímavější přednášky konference vůbec. Eliminace rizik a prevence proti těmto hrozbám tvořily základ pro příspěvky následujících prezentujících nejen z České republiky ale i ze zahraničí.

PRONIX na konferenci představil také nové systémy UPS s vysokou účinností. Účinnost UPS hrála zásadní roli i v dalších přednáškách o hibernaci UPS nebo o klíčových parametrech pro stanovování nákladů na provoz záložních systémů. Velký zájem vzbudily u účastníků také výhody a možnosti uplatnění Li-Ion baterií pro záložní systémy.

Případové studie byly představeny hned tři. Soustředily se na optimalizaci nákladů spojenou s provozem záložních systémů a na využití odpadního tepla ze systému chlazení pro běžný provoz budov.

Krzysztof Józef Górski, majitel společnosti PRONIX, následně zahájil představení případové studie vybudování non-IT infrastruktury datového centra skupiny ČEZ, na které má PRONIX aktuálně tu čest se podílet. Přednáškový program konference uzavřela netradiční praktická ukázka bezpečnostních nástřiků LineX®, které patří nově do portfolia produktů a služeb PRONIX.

Pro zájemce byla v odpoledních hodinách zajištěna komentovaná prohlídka unikátní budovy Národní technické knihovny, která se veřejnosti otevřela v roce 2009. Tajuplné odpoledne se dále neslo ve znamení důvtipu, vynalézavosti a úniku od reality.

Všem partnerům a účastníkům konference děkujeme za účast a těšíme se s Vámi na další ročník.

Váš PRONIX