banner
YOUR POWER SYSTEM INTEGRATOR™

IT a dátové centrá

Primární zaměření a nejčastěji realizované celky společnosti PRONIX jsou především datová centra, energo celky a technologické objekty provozů infrastruktury ICT. Společnost PRONIX  je specialistou na realizace středního a velkého výkonu, o čemž svědčí řada projektů pro významné společnosti a instituce.

PRONIX je také držitelem Tier certifikace společnosti Uptime Institute definující mezinárodní standardy pro datová centra.

Mezi referenční projekty datových center patří zejména následující realizace:

Národní superpočítačové centrum IT4 Innovations
Datový sál pro superpočítač | Ostrava
Kompletní realizace non-IT infrastruktury datového sálu centra IT4I pro umístění superpočítače s výkonem 1 700kW, včetně realizace přímého chlazení teplou vodou a systému preventivního hašení se sníženým obsahem kyslíku aj. Řešení záložního napájení pomocí systému dynamických UPS. Dodávka obsahuje i kompletní řídicí a monitorovací systém.
 
TTC Teleport
Datové centrum Sazečská - Etapa 1 | Praha
Návrh, projektová dokumentace, Project management a kompletní řízení stavby a realizace non-IT infrastruktury datového centra. Dodávka systému záložního napájení (motorgenerátory, modulární UPS), dále naftové hospodářství, VZT a odvod spalin, VN a NN, kabeláž, měření a regulace, monitoring, záruční i pozáruční servis. 
V roce 2016 dokončena certifikace projektové dokumentace Tier III dle Uptime Institute.
 
Česká pošta
Datové centrum Praha Malešice | Praha
Kompletní návrh a realizace non-IT infrastruktury datového centra s výkonem 700 kW IT. Řešení Tier III.  Realizace spočívala ve vypracování projektové dokumentace, významných stavebních pracích, dodávce a instalaci zařízení pro chlazení a ventilaci datového centra, systémů napájení elektrickou energií, včetně záložních zdrojů.
 
Škoda Auto
Přístavba datového centra | Mladá Boleslav
Kompletní realizace non-IT infrastruktury datového centra s výkonem 1 400 kW IT. Realizace spočívala ve vypracování projektové dokumentace, významných stavebních pracích, systémů napájení el. energií, včetně záložních zdrojů (dynamické UPS, UPS), systémů EPS, EZS, MaR, vzdáleného dohledu aj.
 
Masarykova univerzita
Datové centrum CERIT-SC | Brno
Realizace technologické infrastruktury datového centra CERIT – výkon IT 700 kW, kompletní řešení záložního napájení pomocí dynamické UPS, úprava trafostanice, kompletní rozvody NN, palivové hospodářství, provedení VZT pro DUPS i pro datový sál, chlazení s mezirackovými jednotkami a turbokompresorovými jednotkami, hašení, odvody spalin, MaR. Monitorovací systém POC.