+420 284 810 258 pronix@pronix.cz
Novinky

Konference BEZPEČNOST NAPÁJENÍ 2023

Středa 17.5.2023 | 9:00 – 17:00 | Letiště Václava Havla Praha

Ve středu 17.5.2023 jsme pro naše zákazníky uspořádali už 17. ročník konference BEZPEČNOST NAPÁJENÍ, který se letos konal na Letišti Václava Havla v Praze. Mimořádný den v mimořádném prostředí, dokonce i na letištní ploše!

Lenka Vachatová nejprve představila plány, které PRONIX chystá v blízké budoucnosti. Mluvili jsme také o rozvoji metropolitních energetických sítí (MES) s využitím zeleného vodíku, ve kterých v PRONIXu vidíme budoucnost. Allan Jírek a Milan Egart ilustrovali nasazení těchto micro grid sítí v rámci chystaného projektu pro město Tachov.

Za účast na konferenci děkujeme našim partnerům, Gerbertu van der Weijdemu, Sergi Bodarwému a Dovydasovi Paciukonisovi ze společnosti Rolls-Royce, kteří představili portfolio udržitelných produktů a řešení, včetně dynamických UPS, bateriových systémů pro ukládání energie, elektrolyzérů a palivových článků, které našim zákazníkům zajišťují bezpečnost dodávek elektrické energie a zároveň snižují emise uhlíku. Jejich nasazení plánujeme mj. i ve zmíněných MES.

Marina Diaz Lopez z partnerské společnosti Centiel, švýcarského výrobce UPS, informovala o dostupnosti, účinnosti, ale také udržitelnosti, tedy o klíčových parametrech, které musí skutečně bezpečné, maximálně efektivní a zároveň šetrné systémy UPS v dnešní době splňovat a které nabízí nové řešení UPS Stratus Power.

Prostřednictvím případové studie jsme se ještě před obědem „přenesli“ spolu s Petrem Horákem a Krzysztofem Józefem Górskim na letištní plochu, kde PRONIX instaloval dva systémy dynamických UPS pro zálohování navigačních zařízení runwaye pražského letiště. Odpoledne jsme pak „odlítali“ přímo na letištní plochu, abychom si tuto realizaci prohlédli přímo v provozu. Děkujeme Letišti Václava Havla Praha a zejména Tomáši Jírovi, Manažerovi Stavby pro energetiku a technologie Letiště Praha, že nám tuto unikátní prohlídku v neveřejných prostorách letiště umožnili.

Děkujeme za mimořádný den, který jste s námi na letišti strávili. Děkujeme také za mnoho inspirativních podnětů a těšíme se s vámi na společné projekty a už nyní i na další ročník konference v příštím roce.

Váš PRONIX