+420 284 810 258 pronix@pronix.cz

Nový záložní zdroj pro Krajskou nemocnici v Liberci

V úterý 28.6.2022 jsme v Liberci předali a do ostrého provozu uvedli nový záložní zdroj mtu Kinetic PowerPack výrobce Rolls-Royce. Systém záložního napájení, dynamická UPS, s výkonem 1 250 kVA zajistí náhradní zdroj elektrické energie pro zdravotnická oddělení KN Liberec i jednotlivé zdravotnické přístroje v případě, že dojde k výpadku dodávek ze standardní rozvodné sítě.

Nemocnice nyní disponuje špičkovým systémem záložního napájení určeným pro skutečně klíčové oblasti kritické infrastruktury. Kromě primární funkce zálohování přináší DUPS i řadu dalších benefitů. Funguje jako kompenzace, jako filtr vyšších harmonických, šetří tedy náklady za nevyužitou jalovou energii. V areálu KN Liberec nahradí i některé stávající technologie UPS, které budou postupně vyřazovány z provozu a již nebudou nahrazovány. Z dlouhodobého hlediska tedy přispěje ke snížení provozních nákladů. Významně také eliminuje případná omezení chodu nemocnice z hlediska přepínání a manipulací, potřebné časy budou kratší nebo nebudou potřeba vůbec.

Jsme potěšeni, že se podařilo systém dynamické UPS mtu Kinetic PowerPack výrobce Rolls-Royce uplatnit pro napájení kritických aplikací KN Liberec a za celý tým PRONIX přejeme, ať nemocnici a jejím pacientům zdárně slouží.

Váš PRONIX

Více informací najdete také na stránkách KN Liberec https://www.nemlib.cz/aktualita/novy-zalozni-zdroj-v-knl/ nebo se podívejte na videa z předání a instalace.